Zodpovězené dotazy

16.05.2024 09:30
Děkuji za odpověd k dotazu, proč musíme trpět hlukem - respektive proměnou zahrady v hospodu.

Na Vaše "navrhněte řešení" budu ráda reagovat

Řešení je, že tato NOVINKA, kdy se zahrada mění v "párty prostor" ala hospoda pro ty, kdo nemají na to jít do hospody

- a místo odpočinku a relaxace (jak správně píšete) se obyvatelé vnitrobloku nemůžou ani otevřít okna...

se zase ukončí, protože to bylo vůči obyvatelům VELMI neomalené a drzé, něco takového náhle začít dělat, schvalovat.

Ano, harmonické prostředí, jak píšete, znamená, že prostor NENI jen pro skupinu lidí, kteří si pod pojmem "relaxace" představují hulákání vulgarit se svými kamarády (cizí lidé).

Hluk 80db je opravdu nepříjemný, pokud trvá mnoho hodin - nejlépe o víkendu, kdy by lidé možná rádi odpočívali.

Nesouhlasíme s pořádáním akcí, kde se lidé hulákají v prostoru, který je zároven odpočinková zóna a zároven OBYDLENA oblast.

K pořádání takových akcí jsou restaurace a podobná veřejná zařízení.

V dotazech jsem viděla, že na zprávu o tom, že pro starší lidé se bydlení stává velmi nepříjemné, jste suverénně napsal, že prostor není "jen pro starší lidi"

Ne, není. Ale je I pro starší lidi a je I pro lidi, kteří mají rádi kultivovanou zábavu a v zahradách klid a hluk do 60db (běžný horov)

Zveřejnil jste fotografii paní se psem - s textem, že je negramotná.
Můžete prosím ZROVNA tak zveřejňovat lidi, kteří jsou nejspíš HLUŠÍ, protože se musí dorozumívat hulákáním mezi sebou?

fotografie lidí, kteří konzumují alkohol na veřejnosti , močí v zahradě, zpřístupňují vnitroblok cizím lidem apod?
Budete je také fotit a psát, že jsou negramotní a ptát se na ně?

žádáme o znovunastolení klidu - protože, jak správně píšete,
Dvůr je normálně odpočinková a relaxační plocha a NENI POVOLENO pořádat hlučné akce, požívat alkohol na veřejnosti atp.

Prosím o zveřejnění mého jména včetně emailu
Jana Eden - Eden24@email.cz

Na to se nedá odpovědět.
Máte ve všem pravdu.

Problém je, že se s tím kromě lehké regulace nedá nic dělat.

Na žádost, pisatelky je tato zpráva uveřejněna.

14.05.2024 21:45
Ráda bych měla dotaz ohledně "pořádání párty"

K tomuto tématu uvádíte:
"Dvůr je normálně odpočinková a relaxační plocha. Není povoleno pořádat hlučné akce, požívat alkohol na veřejnosti atp."

Nerozumím tomu, protože VŠECHNY oslavy a párty, které se tam dějí, JSOU velmi hlučné akce, kde téměř všichni dospělí požívají alkohol na veřejnosti.

Tak já jen.. že tomu asi nějak nerozumím.
Děkuji za vyjasnění.
Jana Eden

Navrhněte řešení co s tím, případně můžete kandidovat na post předsedy dvora a budete mít volné ruce k vytvoření harmonického prostředí. Můj mandát již skončil a post předsedy nebo představenstva spolu dvora je na podzim, kdy proběhne schůze členů spolku, volná.

PS: Těžko uděláte oslavu narozenin dítěte v hospodě.

15.09.2022 12:50
Dobrý den pane Čižku,mohl byste už v tomto deštivém počasí vypnout fontánu ?děkujeme
Dobry den.
Fontane je jedno jestli prsi nebo ne. Bohuzel nejsem schopen zajistit jeji vypínání při dešti a jeji opětovné zapínání po dešti.
Jeji provoz nas za den stoji necelé 3 Kč proto tento problem nevidím jako akutní.

05.09.2022 22:33
Dobrý večer pane Čizku- opětovné jestě teď ve 22.30 střiká fontána. Nedal by se zkrátit její časovač?Je zbytečně aby za tmy byla v provozu- zdravím J.Č.

Dobrý večer.
Děkuji za informaci. Upravím časy spínání. Měla by fungovat jen od 8 do 20 hodin. Případně podle teploty.

26.11.2021 16:29
Dobrý den, pane Čížku,
bylo by možné zjistit na kamerovém systému našeho vnitrobloku, kdo odkládá ke vchodům domů vyhozené domácí spotřebiče a pytle s odpadem? Nyní se jedná o velkou lednici, která byla několik dní u kontejneru domu U Hráze, poté přemístěna ke vchodu domu č. 54, kde stála nejméně čtyři týdny a dnes 26.11. byla někým přemístěna k domu č. 56. Dále někdo odkládá velké páchnoucí pytle s odpadem před vchody domů. Původně byly tyto pytle několik týdnů u kontejneru domu č. 54. Nevidím jinou možnost, jak sjednat nápravu. Děkuji za pomoc.

Žádná z kamer bohužel do těchto míst v tuto dobu neviděla. To je i důvod proč tam stále leží vyhozená chladnička od nějakých bezohledných primitivů.
Sice jsem po tomto incidentu upravil úhel záběru střešní kamery aby bylo možné v budoucnu alespoň identifikovat z kterého domu případné individuum vyšlo, nicméně apeluji na předsedy domů aby si v domě nechali nainstalovat kamery minimálně jako prevenci proti lumpům a snadném dohledání odpovědných osob.Tento krok doporučuji i z důvodu, že naše domy se stávají spíše nájemními domy než obytné domy lidí, kteří tam trvale bydlí.
Věřte, že to usnadní mnoho nedorozumění.

12.10.2021 13:19
Dobrý den
Vidím zprávu pro pana Urbana - jen se chci ujistit, že keře budou ořezávány.
Tedy že nebudou žádné keře (nebo nedej bože stromy) už řezány.
Děkuji za potvrzení, že budou jen ořezávány větve (které někomu překáží asi.. aby tam nebylo prostě tolik rostlinstva.. že.. )
Děkuji, Jana Eden

Před jarní sezonou bude poražena již téměř suchá bříza na středu cesty, ohnutá thuje v záhybu cesty, dále některé keře budou prořezány a některé na pozemku domu U Hráze zcela odstraněny v souladu s přáním představenstva. Dále budou odstraněny nálety prorůstající v tisech. Dále budou zlikvidovány zpustlé a neudržované zahrádky.

20.09.2021 17:35
Dobrý den,
u zadního vchodu u baráku čp: 49 je hromada větví. Předpoklám asi práce zahradníka, může se to zlikvidovat?
S pozdravem David Urban

Dobrý den.
na podzim se budou ořezávat ještě další keře a všechny větve a klacky budou ze dvora jednorázově uklizeny.

20.07.2021 20:25
Dobrý den, pane Čížku
Prosím, kde si můžu stěžovat na formu sekání trávy, která je pro náš dvůr zvolena?
Děkuji za kontakt na kompetentní osobu, která o tom rozhoduje

Jsem si jistá, že hluk, který je dnes nepřetržitě už 5 hodin překračuje povolené limity
v tak hustě osídlené zóně (hluk je zvyšován akustikou danou okolními zdmi)

Ráda bych se zeptala, proč není používána sekačka, kterou obsluha tlačí - s tím, že hlučnost a zápach
je na cca 5% oproti tomuto motorovému pojezdu, ve kterém pán celé hodiny sedí a důležitě manévruje
v poměrně malém prostoru.

Děkuji za vložení mého dotazu na web dvora a info, na koho se můžeme obrátit
s dotazem, proč se neseká sekačkou bez tak extrémního mnohahodinového hluku a zápachu.

Dobrý den paní Eden.
- Stížnosti můžete také směřovat majiteli pozemku, dále pak všem předsedům spolku dvora.

- Sekačka ( zahradní traktor), která je využívána pro sekání plochy dvora má rozměr žacího nože kolem 84cm a plocha se tak poseče cca 4x rychleji než se sekačkou s pojezdem (48-54cm), kterou obsluha tlačí a vysypává koš na posekanou trávu. Čas nutný k posečení celé plochy by se tak prodloužil ze současných cca 5 hodin o minimálně další cca 5-10 hodin. Pozemek je velký a ne vše se dá posekat traktorem, je nutné využít sekačku s pojezdem a případně strunovou sekačku na dočištění špatně přístupných míst.
Z vlastní zkušenosti vím, že jen středovou plochu jsem sekal elektrickou sekačkou přes hodinu.
Bohužel nedokáži ovlivnit typ stroje, který firma využívá. Se současnou kvalitou a reakcí na reklamace jsme se současnou firmou spokojeni a zatím neplánuji hledání nové firmy. Tato firma byla vybrána před cca 3mi lety z nabídek od 4 zahradních firem. Určitě se ale nebráním, když někdo bude chtít a nalezne jiné ekologičtější řešení nebo firmu s jinými stroji za stejnou nebo podobnou cenu.
Doporučuji tedy sledovat plánované termíny sekání a v uvedené doby se dvoru obloukem vyhnout případně uzavřít okna.

07.06.2021 08:22
Reakce na stížnost z 18.5.2021..... je tady nejhorší bydlení za 50 let.Všem nám tady vyrostli naše děti,ale tohle se zde nedělo.Rodiče popíjí a děti dělají bordel, roztahují po dvoře klacky,různé suti , mlátí nám tady o zábradlí a jiné .Nikdo z rodičů je neokrikne a ještě vám vynadaji když na deti zavoláte. Všechny deti se shromažďují pod našimi okny, jezdí zde na odrazedlech které po betonu dělají velký hluk. Podívejte se jak klackama otloukli zeď u našeho domu u kotelny atd. Musím vám odporovat deti zde lítají i po 21 hodině a myslela sem ze když si to platíme ze je vnitroblok určeny pro naše obyvatele ale chodí sem plno kamarádů s dětickami a místní maminky jim chodí otvírat především bránu B........vy na druhé straně mate klid ale zkuste si bydlet na naši straně.A ještě k úpravě dvora-nic jsme nevěděli ze se zde budou dělat statisícové úpravy, plno obyvatel z našeho SVJ by s tím nesouhlasilo a i když říkáte 700 Kč na obyvatel. za rok je dost a nemíním se k tomu připojovat .A dále - zadali jsme ještě za pana Nejdla který bohužel zemřel o odstranění toho stromu u kontejnerů u kterého jste nechal odstranít část větví, i vás jsme zadali opakovaně ze nám lítá havěť do bytu a co alergeny- musíme mít zavřena okna.Hlavně ze jste vloni nechal pokacet zdravou ohromnou tůji až k zemi aby nebyl vidět ani pařez ze se uřízla a kdepak je z ni to dřevo?A buďte tak laskav a odstraňte od nás ty kompostery a to nejlépe na vaši stranu ať z toho mate taky požitek.Holubi si u nich vesele vrkaji a to už jpani co je krmila zemřela .Hezky jste si vaši stranu upravil, i když zde nebydlite, tak tam mate klídek a čistoučko u nás se ani větve na keřich neořezali a co si lidé odřízli sami tak se valeji v trávě . Myslím ze ze dvora je dobrý byznys... toť zatím vše
Vždy je dobré mluvit za sebe a prezentovat pouze své názory bez odvolání se na anonymní osoby. Každý má právo na svůj názor. V době ve které se nyní nacházíme platí pravidlo demokracie a většiny. Já jsem také Zemana nevolil a musím to ještě nějakou dobu vydržet.
Revitalizace dvora, která se prováděla a ještě provádí, byla před třemi lety odsouhlasena na schůzce předsedů domů včetně rozpočtu (tento rok je to 70Kč na bytovou jednotku/měsíc a než namítnete že to je spousta peněz, zkuste se zamyslet...) a teprve nyní se blíží ke svému finále. Veškeré informace byly od prvopočátku uveřejňovány transparentně na těchto stránkách a na nástěnkách domů. Váš dům jak dům u Hráze se ke spolku dvora připojil po zralém uvážení a několik informačních schůzkách, kde se prezentoval záměr. To ovlivnilo i stavbu plotu, který měl původně vést podél panelové cesty bez možnosti vstupu na pozemek.
Kdo dvůr využívá nebo nevyužívá je na rozhodnutí každého. Jsou zde jasná pravidla, která platí pro všechny osoby, které vstupují na soukromý pozemek a majitel pozemku v souladu s členy spolku navrhl a tato pravidla odsouhlasil.
Pozemek je SOUKROMÝ. Stejně jako Váš byt ve kterém si pravidla nastavujete vy sama a určitě nechcete aby Vám návštěva roloval koberce, prohlížela šatník atp.
Kdo tato pravidla nechce dodržovat není nucen na dvůr chodit. Má k dispozici veřejné prostory celé Prahy.

Ohledně stromů ve dvoře. Jejich stav určuje zahradník, resp. osoba s titulem z oboru, která píše posudek a navrhuje, který strom je možné pokácet se zdůvodněním, které se předkládá životnímu prostředí Prahy 10 k vyjádření. Dle zprávy zahradníka jsou v tomto prostoru Thuje přerostlé a měly být pokáceny všechny, byla odstraněna pouze jedna. Budeme se snažit aby všechny pařezy po stromech byly srovnány se zemí, nikoliv z důvodu aby nebylo vidět, že tam nějaký strom byl, ale z důvodu aby se dalo sekat a případně se o to někdo nepřerazil.
To že někomu vadí kvetoucí strom není důvod k jeho pokácení. Je ale možné provést jeho kosmetickou úpravu např. zmenšením koruny.
Tzv. havěť je součástí přírody a pokud plochu dvora nezalejeme asfaltem nebo betonem, nepostavíme hermetickou střechu a vzduch uvnitř nebudeme filtrovat, rozhodně se jí nezbavíme. Každé období ssebou nese nějaká negativa nebo pozitiva. A na nás je se přizpůsobit nikoliv znásilňovat okolí k nepřirozenému stavu. Jak mi jednou řekla jedna moudrá paní, co se nepřizpůsobí zahyne.

Kompostery byly nápadem některého člověka z Vašeho domu, který je zakoupil a s mojí pomocí instaloval. To že se nakonec ukázalo, že jsou jen přítěží a zhoršují stav bydlení se zjistilo asi až nyní a tak na základě těchto negativních ohlasů jsem je zlikvidoval. Na což zase reagovali lidé, kteří je využívali. Na kompostéry není na dvoře prostě místo.

Dvůr poměrně veliký a rozhodně jej bedlivě neprohlížím co kde je nebo není. Úkoly se plní postupně jednak podle toho jak mám čas, neboť za to co zde dělám nejsem nijak honorovaný a jednak podle toho jaký máme budget. Za celou dobu jsem si všiml jen dvou rodičů, že vzali na podzim hrábě a pomohli shrabat listí kolem hřiště a pár lidí nabídlo svoji nekonkrétní pomoc, jinak většinou jsou to jen negativní reakce a stížnosti, nespokojenost, občas si říkám co takoví lidé vlastně celý den dělají. A většinou jsou to ti, kterým stačí Lidl, televize, a plné břicho a kritiky všeho. Dál jejich horizont nedosahuje.

Dvůr se vrátil lidem po letech jeho agonie bezdomovců, kteří vybírali popelnice, nájezdů a plnění kontejnerů cizími lidmi, anonymnímu nepořádku u popelnic, feťáků a akoholiků a ne na posledním místě osob z celého okolí, kteří si zde venčili psy. ANO bylo zde ticho, mrtvo. Takové je možné zažit v domovech pro seniory.

Brzy bude upraven systém pro přehledné zobrazení plánovaných a proběhlých prací a tak bude hned jasné o se kdy bude dělat nebo co je ve výhledu.
Ale už se toho moc kromě pravidelené údržby dělat nebude pokud se nenajde nějaká věc pro kterou většina bude hlasovat. Dvůr se dostal do fáze, kdy už slouží tomu k čemu byl určen a to mi stačí. Větší ambice skutečně nemám a rozhodně to není dobrý byznys jak píšete. Mě stačí, že to lidem dělá radost a líbí se mi, když lidé místo kritiky chodí s nápady na jejich vyřešení.
Kritizovat umí každý, ale přijít s řešením už jen malá část inteligentního obyvatelstva.
JC

18.05.2021 13:48
Stížnost: CIT:obyvatele kolem dvora
Dobrý den,
Na uzavření vnitrobloku jsem se upřímně těšila.Má radost netrvala
dlouho, protože po klidu nastalo peklo, které vyvrcholilo v sobotu
15.5.Kolem 11hod. až do odpoledne se sekala tráva/velký hluk/.Nevím,
proč se musí sekat o víkendu,když jsou nájemníci doma.Večer se konala
velká párty se zpěvem že chtějí žít nonstop/to by měli bydlet na samotě/.
Párty skončila až po půlnoci.
To, že rodiče nechají své děti hlasitě křičet a neokřiknou je bych
ještě pochopila.To, že pejskaři se klidně baví a nechají své pejsky běhat
i tam, kde je zákaz chápu už méně také proto jsem se na záhonek nepřihlásila.
Jestli to všechno bylo myšleno pro starší obyvatele, tak ty tam nehledejte.
pro ty se prostředí výrazně zhoršilo.Záměr byl asi dobrý, ale je víc negativ.

Ohledně sekání:
Zpravidla se seká v týdnu, letos bohužel předpověď počasí a počasí samotné nepřálo možnosti posekání (lilo celý týden) a proto bylo realizováno pátek/sobota. Nicméně, pokusím se do budoucna vždy směřovat do pracovních dní, to není problém.

Hluk:
V případě, že se vyskytnou nějaké problémy ve dvoře, (hluk po 10 hodině, grilování, ...?) , sami nájemníci by měli kontaktovat správu dvora případně městskou policii a to v okamžiku, kdy se taková aktivita koná. Dodatečně již takové věci není možné řešit (pokud se nejedná o poškození majteku) a pouhá stížnost je již jen poukázáním bez možnosti relevantní reakce. Tudíž věcně bezcenná.

Křik dětí je očekávaný a přirozený, s tím mnoho nezmůžeme. Podle pozorování končí kolem 20 hodiny.

Psi ve dvoře:
Pejsakři budou řešeni plošně ve velmi blízké době.

Úpravy dvora:
Veškeré úpravy dvora rozhodně nebyly plánovány jen pro starší obyvatele, ale pro všechny obyvatele kolem dvora.
Pro ně je připravována cesta středem a vyšší lavičky. Ta by měla umožnit jejich pohodlnější pohyb ke středové oddechové části.

S množstvím negativ nemohu souhlasit.
Domnívám se, že feťáci, nepořádek u popeplnic, bezdomovci, a deleři a psi z celého okolí bylo mnohem větší zlo. Bohužel na to se snadno zapomene.

S podzravem

Jiří Čížek - předseda spolku

18.04.2021 12:35
Dobrý den, pane Čížku,
veliká hromada suti, větví a různého naveženého nepořádku zarostlá trávou a plevelem je u nově zasazeného stomu, který uschnul. Nedaleko vjezdu do vnitrobloku A na pravé straně panelové cesty, směrem do vnitrobloku. Z tohoto důvodu se zde ani nedá sekat tráva. viz dotaz, který byl již někým vložen:
12.10.2018 20:32
Prosím o informaci proč nebyly dosud uklizeny větve ve dvoře blíže východu A. Pokud se seče tráva opět poseče se pozemek kromě tohoto místa. Je veliká skoda, že tento dvůr není tak uklizen jako jsou jiné oplocené vnitrobloky.
Děkuji

Ano v té části je deponována zem po výkopu kontejnerů, která je zarostlá. Vzhledem k rozloze dvora není možné v jenom okamžiku dokončit všechny činnosti. Dvůr má omezený rozpočet a nemá zaměstanance, který by vše ve své pracovní době jedno po druhém řešil. Tudíž co se udělá to se udělá a takto to potrvá ještě několik roků než bude stav takový, že se budou dělat kromě udržovacích, třeba jen zkrášlovací činnosti. Pokud máte volnou kapacitu a ve svém volném čase chcete některé věci koordinovat případně se zapojit (podotýkám bezúplatně) do činností směřujícím k rychlému dokončení všech úprav, kontaktujte mě. Děkuji

15.04.2021 19:40
Dobrý den, pane Čížku. Prosím o informaci, kdy bude ukončena úprava vnitrobloku.? Zatím dochází pouze k likvidaci zeleně, jednou ročně se porazí stom, dřevo je odvezeno a větve ponechány na nevzhledných hromadách, které zarůstají plevelem. Občas se neco rozkope, nedokončí, na mnoha místech jsou hromady suti, kameny, staré obrubníky, cihly, větve apod. Jediné plus je uzavření vnitrobloku a rozmístění kontejnerů k jednotlivým domům. Nyní vykopané cesty, umělý kopec - kdy toto bude dokončeno? Místo zeleně připomíná vnitroblok nevzhledné staveniště a to již velice dlouho.
Děkuji.

Dobrý den.
Úpravy probíhají postupně. Doba pro kácení stromů je vždy v zimním období do posledního března. V jiném čase není možné provádět úpravy. Letos byla poražena suchá bříza a již téměř mrtvý ovocňák.
Do konce příštího měsíce by měly být hotové mlatové chodníky, a zrekulutivovaný kopeček a v ohebu cest zasazen nový strom.
Hromady kamenů, cihel a dalších nepatřičných betonových atefaktů vznikly posbíráním z celého pozemku dvora na jednotlivá místa a jsou připraveny na odvoz.
O větvích, které zarůstají nic nevím (resp. nevím kde jsou), letos se uklidily všechny, které z prořezů vznikly.
Úpravy jsou realizovány postupně každý rok něco aby finanční zátěž pro jednotlivé domy byla co nejmenší.

09.08.2020 08:24
Dobrý den, pane Čížku

1) já jsem svůj dotaz NEvložila na www.dvůr.
To je lhaní.

2) Podnět obyvatelů, na který bylo sekání provedeno, je také dostupný na stránkách v oblasti výdaje?

Dávám tímto coby obyvatel podnět k tomu, aby na dvoře zůstávala ALESPOŇ 10cm tráva.
Prosím o zadání tohoto podnětu na stránky do oblasti výdaje.

3) ne, na dvoře nebyla louka s trávou delsí jak 30cm.
To je lhaní.
(je délka víc jak 30cm doložená na stránkách v oblasti výdaje? )

4) zazněla obava z klístat
Kolik lidí konkrétně tuto obavu mělo? je to doloženo na stránkách v olasti výdaje?
Jaký je poměr obyvatel, od kterých tato obava zaznívala a obyvatel, který by rádi měli kousek trávy?
Pokud zazní obava z mravenců, bude plocha do týdne zalita betonem?

5) Když povoz firmy Juřík seká, tak jde z rekreační plochy několik hodin velký hluk a zápach.
I proto je možná dobré interval prodloužit nad 12 dní.

6) Tyto řádky si klidně vložte na server (asi myslíte webovou stránku)


Jana Eden
Na Hroudě 62

1) Ano Váš dotaz jsem vložil na server sám, aby tato informace a podnět byl dostupný pro všechny obyvatele veřejně a ne jen v soukromé debatě neboť může být zajímavý i pro další osoby. Proto přišla automatická odpověd o vložení na server, které se nazakládalo na pravdě.
2) Podněty jsou získávány od předsedů domů a těm jsou delegovány od obyvatel. Historie není zaznamenávána.
Udržování navrhované výšky trávy 10cm si technicky nedokáži představit a uvítám Váš návrh jak to provádět.
3) Souhlasím s Vaším tvrzením, že ne všude byla výška trávy 30cm. Středová plocha byla nižší neboť se sekala častěji než ostatní. To ovšem naplatilo u trávníků před jednotlivými domy kde byl vzrůst 15-30cm. Výšku trávy skutečně nedokumentuji a obávám se, že pokud tento podnět nebude odsouhasen předsedy domů, tak se provádět nebude.
4) Netuším, kolik osob s tímto problém mělo, vyšlo opět z podnětu od předsedy jednoho domu. Podnět ohledně mravenců je irelevantní vhledem k rozsahu prací, investic a schvalovacího řízení, které by muselo být provedeno před samotnou realizací.
5) Pkud navrhnete jak sekat bez zápachu a hluku, rád tento způsob navrhnu k aplikaci. Insterval sekání se odvíji nikoliv z časového a kalendářního období, ale podle klimatických podminek a vzrůstu porostu.

08.08.2020 15:49
Dobrý den, pane Čížku

Ráda bych se zeptala, proč se ve dvoře TAK MOC seká tráva....
Sekalo se před 25/7 ... potom hned VČERA - tedy po jen 12 dnech !!!
- takže se jen doslova vysekaly ty zbytky trávy...
ted je tam na mnoha místech jen seschlá poust
s sedým strnistěm.... proč?
V srpnu tráva už tolik neroste - a může se nechat, aby tam třeba i nějaký
nedejbože hmyz mohl žít...

na webu dvora vidím, že ZA TYDEN je plánováno sekání - to už bude spís
odběr hlíny.. ne? Nechápu....

proč se sekala tráva po 12 dnech a proč je v plánu za dalsí týden zas?
někdo za to dostává peníze? Je to skoda, že tam nemáme trávu....

Dobrý den.
Sekání trávy ve dvoře bylo provedeno na podnět obyvatelů domů Průběžná a V Olšinách, kdy se z ploch už stávala louka s trávou delší jak 30cm a průlchod k popelnicím byl zhoršen. Zazněla i obava z klíšťat.

25.7 se provedlo sekání jen středové plochy aby bylo možné plochu rekreačně používat.

Plánované sekání nebylo v kalendáři aktulizováno, neboť bylo provedeno o týden dříve než bylo původně plánovanáno. Nyní je již uvedeno na správnou míru. Je možné, že středová plocha se bude sekat ještě před dalším plánovaným termínen 20.9., podle počasí a podle vzrůstu.

Peníze za to dostává firma zahradnictví Juřík, kde je taxa 1,5Kč m2 + odvoz posekané trávy. Veškeré faktury jsou dostupné na stránkách v oblasti výdaje.

05.11.2018 01:02
Dobrý den, žádáme o rozmístění popelnic k jednotlivým vchodům, aby si mohli obyvatelé těchto vchodů dělat nepořádek před svými domy. Jedná se předevsím o popelnice domů V olsinách 50 až 58. U těchto popelnic stojí také uzamčená popelnice domu U hráze. Na závěreční schůzi před uzavřením dvora bylo domluveno a odhlasováno umístění tohoto kontejneru před dům U hráze. Tento dům kontejner nechtěl před svým domem z důvodu jeho plnění bezdomovci z ulice. Vnitroblok je již uzavřen, uzamčená popelnice tohoto domu stojí pod okny domu V olsinách, obyvatelé tohoto domu používají neuzamčené popelnice ostatních domů a jestě k popelnicím odkládají odpad, který patří do sběrného dvora - nábytek, lednice, bojler,matrace, postele, je také zakázáno odkládat cokoliv mimo popelnice. Žádáme o okamžité umístění tohoto kontejneru k domu u hráze! Jak bylo domluveno. Není možné mít uzamčený kontejner před jiným domem, odpadky odkládat do odemčených popelnic popelnic a jestě mimo popelnice odkládat před ostatní domy odpad, který patří do sběrného dvora! Termín: Okamžitě. Již několikrát byl tento kontejner převezen k domu U hráze, ale opět ho vrátili zpět, Nikdo nechce mít před svým domem zápach, nepořádek a skládku.
Věřím, že současná situace je do přesunutí kontejnerů do budoucích ohrádek již uspokojivá.

12.10.2018 20:32
Prosím o informaci proč nebyly dosud uklizeny větve ve dvoře blíže východu A. Pokud se seče tráva opět poseče se pozemek kromě tohoto místa. Je veliká skoda, že tento dvůr není tak uklizen jako jsou jiné oplocené vnitrobloky. A rovněž mi vadí volné pobíhání psů. Jedná se hlavně o psy tzv bojového typu. Jeden již pokousal paní, která zde bydlí. Mám rovněž psy ale venčím je na vodítkách. Bohužel paní co byla psem pokousána nevolala policii. děkuji
Dobrý den. Větve a prořezání keřů bude prováděno firmou Juřík v dohledné době (koncem října, začátkem listopadu) Ohledně psů budeme tuto věc dále řešit. V řádu užívání dvora je zákaz venčení psů, pokud se předsedové a LBD shodnou bude umožněno venčení na vodítku s podmínkou důsledného úklízení exkrementů.

08.08.2018 16:18
Motorka tam opět parkuje od noci cely dnesní den.BranuA nepoužívá protože jí neprojede.Pokud zde bydlíte, tak ji musíte zaparkovanou ve dvoře vidět .Pokousela sem na uvedené číslo volat, ale hovor ňikdo nepřijímá .Chci podotknout,že mám byl zablokován vjezdovy ovladač jen proto ze mě dcera 3krat přivezla od lékaře a hodinu stala u popelnic, bylo to v době kdy se dělala nová vozovka Na hroude. Vím ze je to na 30 minut ale jinak to zkratka neslo.\".....Dále chci upozornit, ze v pozdních hodinách se lavičky přenesly vsechny 3 pod lípy a tam se griluje, několikrát týdne.Proti tomu nic nemám, ale je tam nepořádek , lavičky politý a od včerejsí noci jedna opálená od ohně a pocmarana.... asi by s e to mělo občas zkontrolovat- dále v koutě dvora u domu 61 je na stromě privazana pneumatika, kam chodí cvičit bojový psi...Nejsem tady hlidacem, ale několikrát denně odcházím dvůr s malým pejskem tak to vidím...díky .
Děkuji za podněty, dvůr bohužel nemá stálého hlídače a tak nejsou některé věci ohlídatelné. V průběhu příštího týdne se na tyto události zaměřím a zjednám nápravu.

07.08.2018 13:47
Dobrý den, parkování ve vnitroblokuse netýká motorek? Motocykl Yamaha 3S 6973 zde několikrát týdne parkuje ve stínu kastanu. Opět je zde od večerních hodín a parkuje jestě teď odpoledne.Vlastne nepotřebuje ani placené parkování protože vjizdi branou B a tou odjíždí .. vás mobil nikdo nepřijímá(608505736) tak mám uloženy fota na mobilu
Prosím o zaslání fotografií. Dnes jsem dvůr kontroloval a motorka tam nebyla.

31.05.2018 14:11
Dobrý den, z jakého důvodu se neuplatňuje na neustále parkující vozidla ve vnitrobloku i několik dní, zablokování vjezdových bran pro konkrétní ovladač.??? viz. dotaz.
10.12.2017 21:07
 Dobrý den, jak je to s parkováním osobních vozidel ve dvoře. Je zakázáno? a pokud ano jak řesit vlastníky vozidel, kteří tam bez povolení neustále parkují?
Parkování osobních vozidel ve dvoře není povolené. Pro vjezd platí řád, který je vyvěsen na stránkách v oblasti Vjezd. Pokud některé vozidlo bude parkovat mimo povolený rozsah, bude jeho majiteli deaktivován vjezdový ovladač, případně vozidlo odtaženo a náhrada bude vymáhána soudní cestou.

Prosím kontaktujte telefonicky správu bran k prodiskutování tohoto problému.

23.05.2018 15:02
Dobrý den, chci se zeptat zda se bude dělat jestě nějaké hřistě pro děti.Díky.
Ještě není povoleno od LBD Praha 10. Nejdříve musíme předložit návrh revitalizace s případným hřištěm pro děti a následně odsouhlasit investici všemi domy.

08.05.2018 18:53
Bzučák při otevírání branky do dvora je hodně hlasitý. Interval kdy zní je dlouhý. Hlasitost bzučáku je neúnosná přitom jak intenzivně je branka využívána. Hlukem trpí hlavně obyvatelé mající okna ve vnitrobloku. Neslo by zregulovat hlasitost bzučáku na únosnou míru? děkuji
Děkuji za podnět, tento jev bude vyřešen jen sepnutím relé a zvukovým, případně světelným signálem.

20.03.2018 12:09
Zdravím, kdy bude možno použit bránu B pro vjezd auta? Uvádíte ze jde brána otevřít čipem, ale jde od e dneska otevřít pouze pro vstup.Jsem invalidní a potřebuji, zajížděl do dvora, kde mám přímý vstup do výtahu .Opet zde nebyl uskutečněn ani odvoz odpadu, neb nebyl vjezd zpřístupněn ... dekuji Černá
Vjezd branou B byl opraven a nyni jiz cip branu otevira. Za chybu se omlouvam. Svoz odpadu je problem s parkujicimi vozy na vjezdech. Popelari maji docasny ovladac kterym brany oteviraji. Pokud nejaky vuz stoji na zlute care vjezdu je mozne zavolat na policcii 156 a ohladit prestupek.

07.02.2018 20:06
Dobrý den, u prvního vjezdu do vnitrobloku - do dvora není stále opatřen plotem nebo jinak zabezpečen velký otvor u pojezdové brány. I v případě zavření brány je zde veliký prostor pro protažení jakékoliv osoby bez použití čipu k otevření branky nebo pojezdové závory. Bylo přislíbeno opatření k odstranění tohoto nedostatku, ale prostor je stále neoploceny.
Děkuji.

Na popisované místo bude umístěn sloupek a instalován plotový panel. Zároveň bude opraven přerušený plot za branou po odvezení zeminy z výkopu patky brány. Sloupky a ostatní instalační materiál je již připraven pro montáž. Nízké teploty braní v instalaci chemických kotev pro uchycení sloupku.

21.01.2018 14:48
Zdravim.Kdo a kdy bude realizovan uklid a odvoz popadaneho jehlicnanu ve dvore? Kdo to ma na starosti?dekuji
Probíhá jednání s odborem životního prostředí v Praze 10 ohledně pokácení některých dřevin (jasan, polosuché břízy - asi 5 stromů) úklid větví a pokácených dřevin provede zahradnická firma ještě v období vegetačního klidu jen co bude kácení povoleno.
J. Čížek

03.01.2018 07:23
Dobrý den, mám dotaz ohledně vjezdu vozidel při opravách domu. Máme v plánu rekonstrukci sklepů v domě. Bude potřeba po dobu rekonstrukce vjezd např. kontejneru. Jak budeme muset postupovat? Bude potřeba nějaké povolení a od koho? Děkuji Žočková
V současné době není ještě vytvořen systém pro hlášení mimořádných vjezdů ohledně stavby rekonstrukce a při opravách domů. Proto ještě není nutné tuto událost hlásit. Kontejner je nutné umístit tak, aby nepřekážel ostaním vozidlům a především svozu odpadu. Tato věc se bude řešit na shromáždění představitelů domů a výsledek bude zveřejněn.

11.12.2017 17:10
Dobry den,kdy se budou dostavat dalkove ovladace od bran a kolik jich dostane kazdy byt?nebo jak to bude?dekuji Rouskova
Dálkové ovladače od bran pro vjezd vozidel je možné objednat přes stránky www.dvůr10.cz. Zdarma každý byt obdrží 4 čipy na vstup do dvora.

10.12.2017 21:07
Dobrý den, jak je to s parkováním osobních vozidel ve dvoře. Je zakázáno? a pokud ano jak řesit vlastníky vozidel, kteří tam bez povolení neustále parkují?
Parkování osobních vozidel ve dvoře není povolené. Pro vjezd platí řád, který je vyvěšen na stránkách v oblasti Vjezd. Pokud některé vozidlo bude parkovat mimo povolený rozsah, bude jeho majiteli deaktivován vjezdový ovladač, případně vozidlo odtaženo a náhrada bude vymáhána soudní cestou.

09.12.2017 16:56
Dobrý den,
kdy obdržíme čip pro vchod brankou?

Děkuji

Lisová

Čipy budou distribuovány během měsíce ledna. Každý byt obdrží bezplatně 4 čipy. Další je v případě nutnosti možné dokoupit za cenu 15Kč. Váš předseda domu nebo výbor Vás bude infomovat.

02.12.2017 22:51
Mohu si nechat nahrát pro otevírání vchodu svůj čip, který již používám na jiný vchod?
V případě, že používáte čip na frekvenci 125kHz, je možné tento nahrát do systému autorizovaných čipů a používat jej také pro vchod do dvora. V tomto případě kontaktujte správce bran.

11.11.2017 23:29
Můžu mít v rodině dva dálkové ovladače na otevření brány pro vjezd?
Držení dvou ovladačů je možné, ke každému z nich je vyhotovena smlouva, která obsahuje unikátní číslo dálkového ovladače.

11.11.2017 22:55
Jak se dá projít u brány B, když tam není branka
U brány (B) je z venkovní strany čtečka RFID čipu a z vnitřní strany odchodové tlačítko. Při příchodu z ulice stačí přiložit čip a brána se otevře na cca 1m pro pohodlný průchod. Při odchodu ze dvora stačí stisknout odchodové tlačítko a brána se také otevře na průchod 1m.

06.11.2017 15:31
Proč jsou dálkové ovladače tak drahé a nebyly použity pro vjezd levné čipy RFID?
Je to z důvodu použití centralizované správy pomocí PLC pro řízení vjezdu a vchodu do dvora (2x RFID čtečky, 1x RADIO pro tlačítka A/B, 1x out brána A, 1x out brána B, 1x out Branka). Pokud by se použilo decentralizované řízení pro čipy a dálkové ovladače byla by cena dálkového ovladače kolem 500Kč, to by ale způsobilo nekonzistenci dat a nutnost zapisovat nové a mazat ztracené přímo na místě bran což je v době internetu krok zpět. PLC vyžaduje moderní příjímače SEBURY po lince 485 na technologii s frekvencí 868Mhz a ovladače jsou bohužel v této cenové kategorii.

Proč se pro vjezd nepoužily čipy RFID je z toho důvodu, že u brány A není možnost instalovat sloupek se čtecím zařízením a bylo by nutné opustit vozidlo pro otevření brány a tím větší zdržení na vjezdu případně ve vozovce v případě svozu komunálního odpadu. Navíc bylo nutné oddělit vchodové a vjezdové signály a tak by se dva čipy RFID pletly i při barevném rozlišení. Použití dálkového ovládání je mnohem komfortnější. Dále by bylo nutné instalovat další sloupky pro čtečky na výjezd. Jeden z důvodů je ten, že tochnologie 125kHz není tak bezpečná jako druhá. Stejně tak byly i důvody pro nepoužití ovládání bran z mobilního telefonu.

Dotazy a odpovědi

Vaše dotazy k uzavření dvora můžete vkládat prostřednictvím následujícího formuláře. Nevhodné příspěvky jsou bez upozornění odstraněny.

Nové dotazy

17.05.2024 05:34
Děkuji za Vaši odpověď "Problém je, že se s tím (...) nedá nic dělat."

Asi jste chtěl pane Čížku napsat "Problém je, že JÁ NEVÍM, co s tím (těmito něčími novými rozhodnutími) dělat"

Ve věci letošní proměny zahrady v "hospodu zdarma"
(a dalších skvělých nápadů - typu zničení dalších keřů pro další "nutnou" cestu skrz zeleň
nebo pokrytí prostoru, kde má velký kaštan kořeny dlažbou, ehm..)

se obrátím na majitele pozemku, na úřad městské části apod.
Jana Eden

/majitel pozemku: LBD - ředitelka: lbd10@lbd10.cz
- píšu přehledně pro ty, kdo by se chtěl také ozvat /
14.05.2024 21:13
Dobrý den, pane Čížku,

nevím, kdo schválil pořádání akcí ve vnitrobloku?
"Ohlášené akce ve dvoře" - pořádání párty ve dvoře pro své známé, pití alkoloholu, grilování, nákup dalších laviček.....?
Většina obyvatel tohoto vnitrobloku s tímto nesoulasí. Pohyb cizích osob, hluk od rána do večera, využívání křoví a zákoutí jako veřejné WC? Myslím, že k tomuto účelu mají sloužit restaurace a zahrádky, které mají i WC a ne náš vnitroblok. Pokud si zde hrají děti je zcela normální a pochopitelné. Nesouhlasím s konáním takových akcí, kde se pije alkohol, pohybují se cizí lidé, nemluvě o hlasitém hluku, hudbě, nepořádku.

Děkuji22.02.2024 09:20
Dobrý den, p. Čížku,

Poslední měsíc jsem zpozorovala ve dvoře pohyb cizích osob, chodící vnitroblokem k zadnímu vchodu V Olšinách 52, tyto osoby jsou nejspíš pod vlivem drog a také do dvora často tahají kola, koloběžky, předpokládám že kradené, které tam pak rozebírají. Bezpečnosti také nepřidává to, že někdo těmto osobách pod vlivem neustále otevírá branku A a nechává jí dokořán pro příchod dalšího podivného individua (branku jsem opakovaně zavírala a po pár minutách byla opět dokořán).

Bylo by fajn začít situaci řešit.
Díky moc, Veronika

20.01.2024 13:21
Vážený p. Čížku,

touto cestou bych Vás chtěl poprosit, pokud to je možné, zda by šlo dohledat, kdo nechal u branky A opět po "svém miláčkovi" hromadu. Je to opakovaně cesta o "hovně" a je to pěkně nechutné. Vnímám, že se ve vnitrobloku hodně pejskařů, ale bohužel pár jednotlivců jim kazí "jméno".

11.09.2023 00:32
Dobrý večer - už několik noci jde fontána ve dne i celou noc