Zodpovězené dotazy

05.11.2018 01:02
Dobrý den, žádáme o rozmístění popelnic k jednotlivým vchodům, aby si mohli obyvatelé těchto vchodů dělat nepořádek před svými domy. Jedná se předevsím o popelnice domů V olsinách 50 až 58. U těchto popelnic stojí také uzamčená popelnice domu U hráze. Na závěreční schůzi před uzavřením dvora bylo domluveno a odhlasováno umístění tohoto kontejneru před dům U hráze. Tento dům kontejner nechtěl před svým domem z důvodu jeho plnění bezdomovci z ulice. Vnitroblok je již uzavřen, uzamčená popelnice tohoto domu stojí pod okny domu V olsinách, obyvatelé tohoto domu používají neuzamčené popelnice ostatních domů a jestě k popelnicím odkládají odpad, který patří do sběrného dvora - nábytek, lednice, bojler,matrace, postele, je také zakázáno odkládat cokoliv mimo popelnice. Žádáme o okamžité umístění tohoto kontejneru k domu u hráze! Jak bylo domluveno. Není možné mít uzamčený kontejner před jiným domem, odpadky odkládat do odemčených popelnic popelnic a jestě mimo popelnice odkládat před ostatní domy odpad, který patří do sběrného dvora! Termín: Okamžitě. Již několikrát byl tento kontejner převezen k domu U hráze, ale opět ho vrátili zpět, Nikdo nechce mít před svým domem zápach, nepořádek a skládku.
Věřím, že současná situace je do přesunutí kontejnerů do budoucích ohrádek již uspokojivá.

12.10.2018 20:32
Prosím o informaci proč nebyly dosud uklizeny větve ve dvoře blíže východu A. Pokud se seče tráva opět poseče se pozemek kromě tohoto místa. Je veliká skoda, že tento dvůr není tak uklizen jako jsou jiné oplocené vnitrobloky. A rovněž mi vadí volné pobíhání psů. Jedná se hlavně o psy tzv bojového typu. Jeden již pokousal paní, která zde bydlí. Mám rovněž psy ale venčím je na vodítkách. Bohužel paní co byla psem pokousána nevolala policii. děkuji
Dobrý den. Větve a prořezání keřů bude prováděno firmou Juřík v dohledné době (koncem října, začátkem listopadu) Ohledně psů budeme tuto věc dále řešit. V řádu užívání dvora je zákaz venčení psů, pokud se předsedové a LBD shodnou bude umožněno venčení na vodítku s podmínkou důsledného úklízení exkrementů.

08.08.2018 16:18
Motorka tam opět parkuje od noci cely dnesní den.BranuA nepoužívá protože jí neprojede.Pokud zde bydlíte, tak ji musíte zaparkovanou ve dvoře vidět .Pokousela sem na uvedené číslo volat, ale hovor ňikdo nepřijímá .Chci podotknout,že mám byl zablokován vjezdovy ovladač jen proto ze mě dcera 3krat přivezla od lékaře a hodinu stala u popelnic, bylo to v době kdy se dělala nová vozovka Na hroude. Vím ze je to na 30 minut ale jinak to zkratka neslo.\".....Dále chci upozornit, ze v pozdních hodinách se lavičky přenesly vsechny 3 pod lípy a tam se griluje, několikrát týdne.Proti tomu nic nemám, ale je tam nepořádek , lavičky politý a od včerejsí noci jedna opálená od ohně a pocmarana.... asi by s e to mělo občas zkontrolovat- dále v koutě dvora u domu 61 je na stromě privazana pneumatika, kam chodí cvičit bojový psi...Nejsem tady hlidacem, ale několikrát denně odcházím dvůr s malým pejskem tak to vidím...díky .
Děkuji za podněty, dvůr bohužel nemá stálého hlídače a tak nejsou některé věci ohlídatelné. V průběhu příštího týdne se na tyto události zaměřím a zjednám nápravu.

07.08.2018 13:47
Dobrý den, parkování ve vnitroblokuse netýká motorek? Motocykl Yamaha 3S 6973 zde několikrát týdne parkuje ve stínu kastanu. Opět je zde od večerních hodín a parkuje jestě teď odpoledne.Vlastne nepotřebuje ani placené parkování protože vjizdi branou B a tou odjíždí .. vás mobil nikdo nepřijímá(608505736) tak mám uloženy fota na mobilu
Prosím o zaslání fotografií. Dnes jsem dvůr kontroloval a motorka tam nebyla.

31.05.2018 14:11
Dobrý den, z jakého důvodu se neuplatňuje na neustále parkující vozidla ve vnitrobloku i několik dní, zablokování vjezdových bran pro konkrétní ovladač.??? viz. dotaz. 10.12.2017 21:07  Dobrý den, jak je to s parkováním osobních vozidel ve dvoře. Je zakázáno? a pokud ano jak řesit vlastníky vozidel, kteří tam bez povolení neustále parkují? Parkování osobních vozidel ve dvoře není povolené. Pro vjezd platí řád, který je vyvěsen na stránkách v oblasti Vjezd. Pokud některé vozidlo bude parkovat mimo povolený rozsah, bude jeho majiteli deaktivován vjezdový ovladač, případně vozidlo odtaženo a náhrada bude vymáhána soudní cestou.
Prosím kontaktujte telefonicky správu bran k prodiskutování tohoto problému.

23.05.2018 15:02
Dobrý den, chci se zeptat zda se bude dělat jestě nějaké hřistě pro děti.Díky.
Ještě není povoleno od LBD Praha 10. Nejdříve musíme předložit návrh revitalizace s případným hřištěm pro děti a následně odsouhlasit investici všemi domy.

08.05.2018 18:53
Bzučák při otevírání branky do dvora je hodně hlasitý. Interval kdy zní je dlouhý. Hlasitost bzučáku je neúnosná přitom jak intenzivně je branka využívána. Hlukem trpí hlavně obyvatelé mající okna ve vnitrobloku. Neslo by zregulovat hlasitost bzučáku na únosnou míru? děkuji
Děkuji za podnět, tento jev bude vyřešen jen sepnutím relé a zvukovým, případně světelným signálem.

20.03.2018 12:09
Zdravím, kdy bude možno použit bránu B pro vjezd auta? Uvádíte ze jde brána otevřít čipem, ale jde od e dneska otevřít pouze pro vstup.Jsem invalidní a potřebuji, zajížděl do dvora, kde mám přímý vstup do výtahu .Opet zde nebyl uskutečněn ani odvoz odpadu, neb nebyl vjezd zpřístupněn ... dekuji Černá
Vjezd branou B byl opraven a nyni jiz cip branu otevira. Za chybu se omlouvam. Svoz odpadu je problem s parkujicimi vozy na vjezdech. Popelari maji docasny ovladac kterym brany oteviraji. Pokud nejaky vuz stoji na zlute care vjezdu je mozne zavolat na policcii 156 a ohladit prestupek.

07.02.2018 20:06
Dobrý den, u prvního vjezdu do vnitrobloku - do dvora není stále opatřen plotem nebo jinak zabezpečen velký otvor u pojezdové brány. I v případě zavření brány je zde veliký prostor pro protažení jakékoliv osoby bez použití čipu k otevření branky nebo pojezdové závory. Bylo přislíbeno opatření k odstranění tohoto nedostatku, ale prostor je stále neoploceny. Děkuji.
Na popisované místo bude umístěn sloupek a instalován plotový panel. Zároveň bude opraven přerušený plot za branou po odvezení zeminy z výkopu patky brány. Sloupky a ostatní instalační materiál je již připraven pro montáž. Nízké teploty braní v instalaci chemických kotev pro uchycení sloupku.

21.01.2018 14:48
Zdravim.Kdo a kdy bude realizovan uklid a odvoz popadaneho jehlicnanu ve dvore? Kdo to ma na starosti?dekuji
Probíhá jednání s odborem životního prostředí v Praze 10 ohledně pokácení některých dřevin (jasan, polosuché břízy - asi 5 stromů) úklid větví a pokácených dřevin provede zahradnická firma ještě v období vegetačního klidu jen co bude kácení povoleno. J. Čížek

03.01.2018 07:23
Dobrý den, mám dotaz ohledně vjezdu vozidel při opravách domu. Máme v plánu rekonstrukci sklepů v domě. Bude potřeba po dobu rekonstrukce vjezd např. kontejneru. Jak budeme muset postupovat? Bude potřeba nějaké povolení a od koho? Děkuji Žočková
V současné době není ještě vytvořen systém pro hlášení mimořádných vjezdů ohledně stavby rekonstrukce a při opravách domů. Proto ještě není nutné tuto událost hlásit. Kontejner je nutné umístit tak, aby nepřekážel ostaním vozidlům a především svozu odpadu. Tato věc se bude řešit na shromáždění představitelů domů a výsledek bude zveřejněn.

11.12.2017 17:10
Dobry den,kdy se budou dostavat dalkove ovladace od bran a kolik jich dostane kazdy byt?nebo jak to bude?dekuji Rouskova
Dálkové ovladače od bran pro vjezd vozidel je možné objednat přes stránky www.dvůr10.cz. Zdarma každý byt obdrží 4 čipy na vstup do dvora.

10.12.2017 21:07
Dobrý den, jak je to s parkováním osobních vozidel ve dvoře. Je zakázáno? a pokud ano jak řesit vlastníky vozidel, kteří tam bez povolení neustále parkují?
Parkování osobních vozidel ve dvoře není povolené. Pro vjezd platí řád, který je vyvěšen na stránkách v oblasti Vjezd. Pokud některé vozidlo bude parkovat mimo povolený rozsah, bude jeho majiteli deaktivován vjezdový ovladač, případně vozidlo odtaženo a náhrada bude vymáhána soudní cestou.

09.12.2017 16:56
Dobrý den, kdy obdržíme čip pro vchod brankou? Děkuji Lisová
Čipy budou distribuovány během měsíce ledna. Každý byt obdrží bezplatně 4 čipy. Další je v případě nutnosti možné dokoupit za cenu 15Kč. Váš předseda domu nebo výbor Vás bude infomovat.

02.12.2017 22:51
Mohu si nechat nahrát pro otevírání vchodu svůj čip, který již používám na jiný vchod?
V případě, že používáte čip na frekvenci 125kHz, je možné tento nahrát do systému autorizovaných čipů a používat jej také pro vchod do dvora. V tomto případě kontaktujte správce bran.

11.11.2017 23:29
Můžu mít v rodině dva dálkové ovladače na otevření brány pro vjezd?
Držení dvou ovladačů je možné, ke každému z nich je vyhotovena smlouva, která obsahuje unikátní číslo dálkového ovladače.

11.11.2017 22:55
Jak se dá projít u brány B, když tam není branka
U brány (B) je z venkovní strany čtečka RFID čipu a z vnitřní strany odchodové tlačítko. Při příchodu z ulice stačí přiložit čip a brána se otevře na cca 1m pro pohodlný průchod. Při odchodu ze dvora stačí stisknout odchodové tlačítko a brána se také otevře na průchod 1m.

06.11.2017 15:31
Proč jsou dálkové ovladače tak drahé a nebyly použity pro vjezd levné čipy RFID?
Je to z důvodu použití centralizované správy pomocí PLC pro řízení vjezdu a vchodu do dvora (2x RFID čtečky, 1x RADIO pro tlačítka A/B, 1x out brána A, 1x out brána B, 1x out Branka). Pokud by se použilo decentralizované řízení pro čipy a dálkové ovladače byla by cena dálkového ovladače kolem 500Kč, to by ale způsobilo nekonzistenci dat a nutnost zapisovat nové a mazat ztracené přímo na místě bran což je v době internetu krok zpět. PLC vyžaduje moderní příjímače SEBURY po lince 485 na technologii s frekvencí 868Mhz a ovladače jsou bohužel v této cenové kategorii.
Proč se pro vjezd nepoužily čipy RFID je z toho důvodu, že u brány A není možnost instalovat sloupek se čtecím zařízením a bylo by nutné opustit vozidlo pro otevření brány a tím větší zdržení na vjezdu případně ve vozovce v případě svozu komunálního odpadu. Navíc bylo nutné oddělit vchodové a vjezdové signály a tak by se dva čipy RFID pletly i při barevném rozlišení. Použití dálkového ovládání je mnohem komfortnější. Dále by bylo nutné instalovat další sloupky pro čtečky na výjezd. Jeden z důvodů je ten, že tochnologie 125kHz není tak bezpečná jako druhá. Stejně tak byly i důvody pro nepoužití ovládání bran z mobilního telefonu.

Dotazy a odpovědi

Vaše dotazy k uzavření dvora můžete vkládat prostřednictvím následujícího formuláře. Nevhodné příspěvky jsou bez upozornění odstraněny.

Čekárna na odpovědi